6 Жовтня 2020
У лісах ДП «Шосткинське лісове господарство» найвищий клас пожежної небезпеки

Через тривалий період сухої та вітряної погоди в лісах Шосткинського лісгоспу спостерігається надзвичайна (5 клас) пожежна небезпека. За таких умов дуже високий ризик виникнення пожеж. Тому лісова охорона звертається до всіх бажаючих відвідати лісові масиви бути відповідальними та дотримуватись правил перебування в лісі. Слід пам’ятати, що в лісах заборонено:

  • кидати сірники, які горять, недопалки, ганчірки, які тліють;
  • залишати легкозаймисті матеріали, які просочені мастилом або бензином, скляну тару та посуд, які в сонячну погоду можуть сфокусувати сонячний промінь і підпалити суху рослинність;
  • випалювати суху траву на лісових полянах;
  • розводити багаття;
  • спалювати сміття;
  • крім того, не можна розводити багаття поблизу крон дерев, які звисають, та сухої рослинності.

 

Також пам’ятайте, що спричинення пожежі несе загрозу не тільки для природи, але й для населення.

До слова, в Україні передбачена адміністративна відповідальність за випалювання сухої рослинності та порушення вимог пожежної безпеки в лісах (стаття 77 та 771 КУпАП). Так, за порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачений штраф для громадян до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та до 50-ти – для посадових осіб. Тим, чиї дії призведуть до лісової пожежі, загрожує штраф до 50-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (для посадових осіб – до 60).

За самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, газонів, залишків опалого листя без дозволу органів держконтролю, а також невжиття заходів з гасіння загрожує штраф до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (для посадових осіб – до 70). Ці ж дії в межах природно-заповідного фонду караються штрафом 20-40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (відповідно – 70-100 – для посадових осіб).