26 Грудня 2022
Про реалії професії: без прикрас, але з любов’ю до своєї роботи

Начальник лісогосподарського відділу Державного підприємства «Шосткинське лісове господарство» Борис Кривошеєв відвідав Глухівський агротехічний фаховий коледж СНАУ і допоміг представити нову спеціальність «Лісове господарство».

 

Завідувачка відділення будівництва навчального закладу Тетяна Бєлікова запросила лісівника зі стажем, аби він розповів про професію школярам-дев’ятикласникам, які є потенційними вступниками на цю спеціальність у наступному навчальному році.

 

Професія лісівника є багатогранною, бо це не просто людина, яка охороняє ліс і примножує його багатства – вона цим живе. Будь-то технік-лісопатолог, технік-ґрунтознавець чи технік мисливського господарства – вони всі по-батьківськи піклуються про кожного мешканця зелених легень планети, адже лісівник – це не професія, а покликання. І одного разу ставши на цю стежку, буде складно з неї зрушити, – зазначив Борис Кривошеєв. – Однак просто пересічна особа не може стати лісівником, бо ця діяльність вимагає особливих знань, навичок і, навіть, людських якостей. Раніше нашим працівникам доводилося долати чималу відстань для підвищення своєї кваліфікації, тож ми приємно вражені, що в ГАФК СНАУ відкривають спеціальність «Лісове господарство».

 

Борис Григорович повідомив, чим займається Шосткинський лісгосп (зберігає, охороняє та примножує ліси України); які професії поширені серед працівників та які обов’язки мають лісничі, майстри лісу та інші співробітники підприємства. Фахівець розповів про будні лісівників, які щоденно докладають великих зусиль для охорони зелених легень планети від шкідників, пожеж і браконьєрів, що завдають шкоди флорі та фауні. До того ж начальник лісогосподарського відділу запросив школярів відвідати дендропарк, що знаходиться на території лісгоспу.

 

Війна триває, а ми не лише тримаємося, а й відкриваємо нові спеціальності – не зупиняємося на досягнутому, а йдемо лише вперед до успіху та досконалості, – зазначила Тетяна Бєлікова. – Добре, що ось так поряд маємо фахівців лісової галузі, які, зважаючи на багаторічний досвід, можуть прийти й розповісти дітям про реалії професії, без прикрас, але з любов’ю до своєї роботи. Сподіваємося на подальшу співпрацю з підприємством. Чекаємо в наступному навчальному році набору майбутніх фахівців спеціальності 205 «Лісове господарство».

 

На згадку про зустріч співробітники коледжу подарували Борису Григоровичу брендований подарунок.

Фото: ГАФК СНАУ