6 Грудня 2021
Перед Новорічними святами Шосткинський лісгосп посилив охорону лісу: почали роботу 5 мобільних рейдових груп

Щорічно перед Новорічними святами, коли можливі незаконні рубки хвойних, лісгоспи традиційно посилюють охорону насаджень.  І цей рік не став виключенням.

Наказом Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства № 61 від 23 листопада поточного року «Про посилення охорони хвойних насаджень у різдвяно-новорічний період 2021 року» передбачено комплекс заходів з охорони лісових насаджень.

Зокрема, посилено охорону шкільних відділень та плантацій новорічних ялинок і ділянок особливо цінних, інтродуктивних хвойних дерев і чагарників.

Інженер з охорони та захисту лісу ДП «Шосткинський лісгосп» Анатолій Дощин зазначає:

– Для забезпечення охорони хвойних насаджень у передноворічний період у Шосткинському лісгоспі створено 5 рейдових груп лісової охорони: по одній у кожному з чотирьох лісництв та одна – у складі співробітників лігоспу. Вони забезпечені транспортом, службовою зброєю та необхідними матеріалами.  Для посилення мобільних груп, за необхідності, запрошуємо працівників поліції, громадські організації, як-то «Екоконтроль». Виїздити можемо у будь-який час доби.

Анатолій Петрович наголосив і на посиленні відповідальності за крадіжки лісу перед Новорічними святами. Стаття 65 КУоАП за самовільний поруб дерев передбачає штраф у розмірі від 30 до 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це 510-1020 гривень за одне лісопорушення. Крім того, доведеться оплатити чималий збиток. Чинним законодавством передбачено, що у передноворічний період (грудень-січень) в насадженнях, віком до 40 років, збиток збільшується втричі.

Тож зобов’яжуть сплатити за кожне (!) незаконно зрубане дерево:

  • Діаметром до 10 см у кореневій шийці – 544, 77 гривень;
  • До 14 см – 959, 91 грн.;
  • До 18 см. – 2464,83 грн.

А значить, разом з сумою штрафу кожна незаконно зрубана ялинка лісопорушнику обійдеться до 1500 грн.

За статистикою, у передноворічний період лісова охорона Шосткинського лісгоспу щороку затримує та притягає до відповідальності 3-4 лісопорушників.