Лісгосп запрошує жителів міста та району прийняти участь в акції "Майбутнє лісу в твоїх руках"

На минувшей неделе, 21 марта в Международный день лесов, который учрежден генеральной ассамблеей ООН с 2012 года, стартовала традиционная акция «Майбутнє лісу у твоїх руках», которая проводится по инициативе Государственного агентства лесных ресурсов, Товарищества лесников Украины при поддержке Министерства образования и науки Украины.

- Шосткинське лісове господарство також щороку підтримує акцію і бере у ній безпосередню участь, залучаючи школярів, громадськість. Ми намагаємось донести до людей важливість створення та збереження лісів. Також метою акції є виховання у молоді та підростаючого покоління шанобливого ставлення до лісів, дотримання певних правил поведінки у лісі,- сказала инженер лесных культур Галина Евдокименко.

Основным мероприятием акции являются работы по лесовосстановлению и лесоразведению. Ежегодно, вместе со школьниками, представителями городских и районных властей, общественности работники лесного хозяйства высаживают лес на участках, где проводились рубки главного пользования.

- Шосткинський лісгосп щорічно висаджує 110-120 га лісу. У рамках акції, як правило, засаджуємо 2-2,5 га. На якій саме ділянці будемо висаджувати сіянці сосни цього разу, поки остаточно не визначились, адже погодні умови не дозволяють цього зробити. Необхідно буде обрати таку ділянку, до якої з дітьми можна буде доїхати без перепон, - отметила Галина Евдокименко.

Планируется, что работы по высадке сеянцев сосны – основной лесообразующей культуры нашего края –пройдут на территории Собицкого лесничества.

- Саме у Собичі роташоване шільне лисництво, вихованців якого цьогоріч ми і плануємо залучити до посадки лісу у рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Діти добре знаються на цій справі і матимуть можливість на практиці удосконалити свої знання та навички, - сказала Галина Евдокименко.

Также, помимо высадки леса, в рамках акции по уже сложившейся традиции состоятся творческие конкурсы: конкурс рисунков и сочинений соответствующей тематики.

В конкурсе рисунков участвуют ученики 1-4 классов, сочинения пишут старшеклассники – ученики 5-9 классов.

- Творча робота спонукає школярів до переосмислення теми значення лісу у житті кожної людини. Через слово та образ діти доносять важливість збереження лісу для майбутніх поколінь, розкривають значення природоохонної роботи, особистої відповідальності кожної людини за наше зелене багатство, - отметила инженер лесных культур.

Помимо этого, в рамках акции будут проводиться викторины, лекции, беседы, экскурсии и т.д.

В Международный день птиц, который ежегодно отмечается 1 апреля, сотрудники Шосткинского лесхоза вместе со школьники планируют разместить в лесных угодьях искусственные гнезда – скворечники и синичники.

- Ця робота також проводиться щорічно. Ми забезпечуємо школярів необхідними матеріалами, а діти на уроках праці виготовляють шпаківні, які потім разом з лісівниками розміщують у лісових масивах. Найчастіше домівки для пташок ми закріплюємо неподалеку від щойно засаджених ділянок, адже пташки – надзвичайно ефективна «зброя» у боротьбі з різноманітними шкідниками, які люблять поживитися молоденькими сіянцями, - сказала Галина Евдокименко.

Акция «Майбутнє лісу у твоїх руках» продлится вплоть до Дня окружающей среды, который в нынешнем году отмечается 21 апреля.

Шосткинский лесхоз приглашает всех неравнодушных жителей города и района поддержать акцию и принять участие в высадке леса.

Контакти

Адреса: вул. Кутузова, 1, м. Шостка, Шосткинський район, Сумська область, 41109


Телефон: +38 (05449) 5-29-88


E-mail: shostkales@ukr.net

Ми у Facebook:

Погода

Наші партнери:

Please publish modules in offcanvas position.