Із хвороб лісу найбільше поширення має коренева губка, а серед шкідників найбільшої шкоди за останній рік наносить верхівковий короїд. Проведені санітарні рубки сприяють покращенню санітарного стану насаджень, зменшенню площі деревостанів з осередками хвороб, шкідників лісу, сухостійні та пошкоджені дерева вирубуються в порядку рубок догляду і санітарних рубок, лісосіки очищаються від порубкових решток своєчасно.

При проведенні санітарно-оздоровчих заходів лісгосп дотримується вимог санітарних правил.

Нагляд за шкідниками і хворобами лісу в лісгоспі ведеться лісовою охороною і службою міжрайонного лісопатолога. Облік шкідників і хвороб лісу ведеться систематично і реєструється у відповідних книгах обліку.

У зв’язку із заселенням соснових насаджень верхівковим короїдом проводяться санітарні рубки з ліквідацією осередків шкідника, так станом на 1.07.2018 року виявлено осередків у Миронівському лісництві 125,2 га, в Воронізькому лісництві – 79,5 га, Собицькому лісництві – 51,6 га, Шосткинському лісництві – 7 га. За перше півріччя проведена боротьба зі шкідником на площі 98,3 га.

У пожежонебезпечний період, проводиться охорона лісу від пожеж. Для цього в лісгоспі є працівники лісопожежної станції та лісова охорона. Протипожежне впорядкування включає комплекс правових, організаційних технічних, лісогосподарських та інших заходів, направлених на попередження виникнення пожеж, обмеження їх розповсюдження, зниження пожежної небезпеки в лісі, підвищення пожежостійкості деревостанів, своєчасне виявлення пожеж та їх гасіння.

Також, не менш важливим завданням є охорона мисливського господарства. У лісгоспі працює єгерська служба, яка контролює територію мисливських угідь для недопущення браконьєрства. Також важливим завданням ведення мисливського господарства є збереження оптимальної кількості тварин і створення для них сприятливих умов.