6 Грудня 2021
На засіданні колегії Сумського ОУЛМГ проаналізували роботу з громадськістю та управління персоналом

Колегія Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, що днями відбулась у центральному офісі Сумського ОУЛМГ, проаналізувала кадрову політику держлісгоспів, розглянула стан роботи з громадськістю в державних підприємствах управління та затвердила план роботи колегії управління на 2022 рік.
Про стан роботи управління персоналом на державних лісогосподарських підприємствах доповіла завідувач сектора управління персоналом Сумського ОУЛМГ Людмила ШПАКОВИЧ.
Вона повідомила, що на даний час у держлісгоспах фактично працює 2451 працівник, з яких 19 %, або 466 чоловік – це посадові особи державної лісової охорони. Всі лісничі держлісгоспів 100% мають фахову освіту. Щодо вікового складу керівників держлісгоспів, то домінуюча їх більшість у віці від 36 до 55 років.
Людмила ШПАКОВИЧ наголосила, що в сучасних умовах, досягнення позитивних результатів в значній мірі залежить від професійної підготовки і компетентності кадрів.
Підсумовуючи розгляд даного питання, начальник управління Віктор ЧИГРИНЕЦЬ звернув увагу керівників держлісгоспів на питаннях підвищення кваліфікації фахівців. Він акцентував, що підвищення кваліфікації є прямим обов’язком кожного спеціаліста, оскільки дає змогу поглибити знання з питань економіки, науково-технічного прогресу, організації виробництва та управління, вивчити правові аспекти трудового й господарського права та питань з охорони праці.
Про стан роботи з громадськістю в державних підприємствах управління доповів заступник начальника управління Євген ФРОЛОВ.
Підсумовуючи розгляд даного питання, начальник управління Віктор ЧИГРИНЕЦЬ акцентував увагу директорів держлісгоспів на систематичному інформуванні ОТГ стосовно результатів діяльності лісогосподарських підприємств, налагодженні контактів із організаціями громадського суспільства та залучення представників громадськості до роботи комісій, рейдів і інших заходів. Особливу увагу начальник управління звернув на профорієнтаційну роботу та діяльність учнівських лісництв.
«Небхідно працювати над покращенням ефективності використання існуючих еколого-просвітницьких потужностей: музеїв лісу, екологічних стежок тощо. Записуйте та поширюйте відео-екскурсії, впроваджуйте сучасні методи роботи з вихованцями учнівських лісництв. За ними – майбутнє лісової галузі. Також працюйте над тим, щоб просвітницький об’єкт був на базі кожного лісництва: це може бути екологічна стежка, екскурсійний маршрут, музейна кімната тощо», – зуважив Віктор ЧИГРИНЕЦЬ.
Також Євген ФРОЛОВ проаналізував виконання плану роботи колегії управління у поточному році та представив орієнтовний план роботи колегії на 2022 рік.
Відтак, у наступному році планується 4 виїзних засідання на базі Охтирського, Тростянецького та Шосткинського лісгоспів.
У завершенні засідання заступник начальника управління Олександр ЗАБАРА поділився враженнями про поїздку за досвідом роботи до лісівників Хмельницького ОУЛМГ.