15 Лютого 2022
Місце, де зосереджені переробні потужності підприємства

2022 рік складний не лише для України, а й для цілого світу, свою роль тут зіграла пандемія, яка вирує вже третій рік, та її вплив на економіку. Але Державне підприємство «Шосткинське лісове господарство» шляхом реформ, об’єднань, активної роботи своїх співробітників не просто втрималося на плаву, а й активно працює й зараз.

Одним із взірців клопіткої колективної праці можемо визначити роботу Воронізької мехлісодільниці, яка займається трелюванням, вивезенням, переробкою, сушкою деревини, а також відправкою та відвантаженням її зі станції Терещенська. З 2001 року цим підрозділом і колективом у понад сто чоловік керує Петро Сикольчук.

До складу мехлісодільниці входить цех переробки, де встановлена сучасна лінія переробки польського виробництва, що випускає більше 1200 м3/місяць експортної продукції. Зауважимо, загалом минулоріч висушили 8000 м3 матеріалу, переробили 35 тис. м3 лісу кругляка, у результаті чого отримали 17 тис. м3 пиломатеріалу. До того ж відходи лісопиління реалізують місцевому населенню. Цехом керують начальник Сергій Чайка та майстер Михайло Подорога. На початку лютого 2022 року трьох працівників цеху переробки визнали кращими з вивезення лісу кругляка. Олександр Ковбаса, Андрій Фурса, Роман Клименко разом вивезли 26 тис. м3.

Середня заробітна плата колективу цеху переробки у 2021 році становила 24 780 грн, а мехлісодільниці загалом 21 305 грн.

«Поступово, але чіткими кроками підприємство виходить на той рівень, який пропонують європейські держави. Ми впроваджуємо нові підходи до заготівлі деревини: схиляємося до вибіркових рубок, аніж суцільних; поглиблюємо переробку. А, отже, не стоїмо на місці та робимо все можливе для покращення лісової галузі й майбутнього наступних поколінь,» – підсумував директор ДП «Шосткинський лісгосп Микола Бут.