24 Листопада 2021
Лісівники Шосткинського лісгоспу підбили підсумки лісокультурних робіт

Осінь – важлива пора для лісівників, адже приходить час підбивати підсумки робіт зі створення лісових культур та догляду за ними. Так, у ДП «Шосткинське лісове господарство» провели інвентаризацію лісових культур. Традиційно ці роботи розпочинаються на початку осені та тривають до середини листопада.

  • «Інвентаризація лісових культур проводиться в одно-, дво- та трирічних культурах. Ці роботи проводяться для визначення стану культур та складання плану робіт з догляду на наступний рік. Так цього року ми провели інвентаризацію лісових культур на площі 388 га, серед яких цьогорічних культур 139 га. Стан культур добрий, приживлюваність склала 87,3% при плановій 85,9%» – сказала інженер лісових культур Галина Євдокименко.

Також у лісгоспі провели інвентаризацію інвентаризацію  розсадників для визначення кількості посадкового матеріалу на забезпечення потреб підприємства для відтворення лісів у наступному році. Навесні цього року у підрозділах лісгоспу було створено розсадників на площі близько 1 га. Протягом сезону в них проводилися догляди за сіянцями і ці роботи не були марними. Так, після проведення підрахунків було встановлено, що у розсадниках вирощено більше 1,5 мільйони стандартних сіянців головних лісоутворюючих порід.

  • «Осінь – це дуже насичена пора для лісівників, адже проводяться роботи не тільки з перевірки якості лісових культур та розсадників, а й переведення лісових культур в покриту лісом площу і в цього річ це 123 га. Також у лісгоспі вже готуються до створення лісів у наступному році, проводячи підготовку ґрунту під лісові культури. Так восени у лісництвах було проведено підготовку ґрунту під лісові культури на площі 53 га. Також хочу зазначити, що починаючи з травня ми дбали за молодим лісом, та провели  доглядів на площі 934 га» – сказав головний лісничий лісгоспу Петро Балабон.