21 Березня 2022
До уваги населення!

 

У зв’язку з настанням теплої весняної погоди підвищується ймовірність виникнення лісових пожеж, що може привести до непередбачуваних наслідків.

ДП «Шосткинське лісове господарство» інформує населення, що відповідно до «Правил пожежної безпеки в лісах України» протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • розведення багать у лісі;
  • заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
  • відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної безпеки – за умови погоди;
  • випалювати траву й інші рослинні рештки на земельних ділянках лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу;
  • звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

Керівництво підприємства закликає всіх відповідально поставитися до навколишнього середовища, не спалювати сміття та не розводити неконтрольоване багаття. Це може призвести не лише до забруднення атмосфери, а й загорання лісових масивів. Як альтернативу можемо запропонувати компостування, яке абсолютно безпечне, а той навіть корисне для довкілля.

Рятувальники ж переконливо рекомендують не випалювати суху рослинність, бо нині такі дії прирівнюються до диверсії та суворо караються аж до 15 років ув’язнення.

Нагадаємо, 3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема сухої рослинності. В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.

Тож, відтепер це розцінюється як кримінальний злочин, що передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років із конфіскацією майна.

У разі виявлення лісової пожежі терміново інформуйте на 101 або в найближчий лісогосподарський підрозділ.

Фото з вільного доступу.

З повагою адміністрація ДП «Шосткинське лісове господарство»