21 Травня 2020
У Шосткинському лісгоспі перевірили роботу лісопожежної станції

Для лісівників важливою умовою роботи в пожежонебезпечний період є можливість вчасно відреагувати на лісову пожежу та оперативно виїхати на її гасіння. Так, вчора, 20 травня, заступник начальника оперативно-координаційного центру підполковник служби цивільного захисту Олександр Клочко разом з першим заступником другого пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Сумській області Вітвалієм Дудко та заступником начальника лісового відділу Сумського ОУЛМГ Олександром Банею перевірили працівників лісопожежної станції ДП «Шосткинське лісове господарство» не тільки на оперативність реагування на лісову пожежу, а й на вміння гасити верхові пожежі. Цю перевірку працівники ЛПС лісгоспу пройшли успішно.

 

 

У підприємстві на «озброєнні» для боротьби з лісовими пожежами – пожежна машина ЗІЛ-130, для підвозу технічної води – машина з ємністю, трактори МТЗ з грунтооброблюючим обладнанням – плугами та культиваторами для створення мінералізованих смуг. В кожному лісництві лісгоспу є пожежні ємкості для води з мотопомпою, місткістю 2-3 т, по 5 спеціальних лісових вогнегасників з насосами подвійної дії, бензопили для розчистки доріг для під’їзду пожежної машини, лопати, граблі та інший ручний інвентар. Також вчасно відреагувати на лісову пожежу та оперативно виїхати на гасіння допомагають дві телевізійні системи відеоспостереження з радіусом дії до 8 км: в Собицькому лісництві та на території лісгоспу.

  • «Не дивлячись на досить суху та вітряну погоду в березні та квітні, на території ДП «Шосткинське лісове господарство» не було виявлено жодної лісової пожежі. Лісовою охороною підприємства постійно проводяться рейди на виявлення порушників, також у підрозділах проводять створення та догляд за мінералізованими смугами у лісових масивах. Так, за 4 місяці було створено 168 км нових мінералізованих смуг та проведено доглядів за смугами – 534 км» – розповів директор Микола Бут.